درباره نشریه

این نشریه از سال 1364 بنام علوم و صنایع کشاورزی ( تمام گرایش ها) به چاپ رسیده است و از سال 1386 به صورت تخصصی بنام حفاظت گیاهان و در سال 1400 بنام نشریه پژوهش های حفاظت گیاهان ایران مقالات را به چاپ می رساند.                   پروانه انتشار نشریه کلیک کنید (کد ارسال شود)

 این نشریه مشکلات و مسائل مربوط به آفات، بیماری ها (نماتدها، باکتری ها، ویروس ها، قارچ ها)، علف های هرز را پوشش می دهد و علاقمندان را در جهت شناخت و مبارزه با آنها راهنمایی کرده و مسایل به روز را در اختیار آنها قرار می دهد. علاوه بر مقالات پژوهشی، مقالات کوتاه حاوی اطلاعات مفید نیز چاپ می شود.


ناشر و صاحب امتیاز

دانشگاه فردوسی مشهد

شاپا چاپی

4749-2008

شاپا الکترونیکی

2423-3994

زبان نشریه

فارسی همراه با چکیده مبسوط انگلیسی

مدیرمسئول

دکتر رضا ولی زاده

سردبیر

دکتر محمد حسن راشد محصل

درباره نشریه

این نشریه مشکلات و مسائل مربوط به آفات، بیماری ها (نماتدها، باکتری ها، ویروس ها، قارچ ها)، علف های هرز  را پوشش می دهد و علاقمندان را در جهت شناخت و مبارزه با آنها راهنمایی کرده و مسایل به روز را در اختیار آنها قرار می دهد.

سال شروع انتشار

1386

شناسه دیجیتالی مقاله

DOI-DOR

دوره انتشار

فصلنامه (4 شماره در سال)

نوع داوری

دو سو ناشناس

وب سایت

https://jpp.um.ac.ir/

سیستم مشابهت یابی

https://hamyab.sinaweb.net

قالب متن مقالات

PDF, XML

اخلاق نشر

این نشریه عضو کمیته بین المللی اخلاق در انتشار (COPE)

مجوز انتشار و حق مولف

International License (CC BY 4.0)

هزینه انتشار

دو میلیون ریال

شبکه های اجتماعی

Linked in, Mendeley, Academia

پایگاههای نمایه شده

DOAJ, Google Scholar, CABI, ISC

نشانی نشریه

ایران، مشهد، میدان آزادی، دانشگاه فردوسی مشهد، دانشکده کشاورزی، دبیرخانه نشریات علمی، نشریه پژوهش های حفاظت گیاهان ایران، کد پستی: 1163-91775

اطلاعات تماس

051-38804621

ایمیل نشریه

Jpp1@um.ac.ir

 

سیاست دسترسی آزاد

نشریه پژوهش های حفاظت گیاهان ایران، یک نشریه با دسترسی آزاد است بدین معنی که تمام محتوای نشریه به‌صورت رایگان در اختیار کاربران و موسسات آن‌ها قرار دارد و کاربران مجاز به دانلود، کپی، توزیع، چاپ، جستجو یا پیوند به متون کامل مقالات در این نشریه بدون اجازه قبلی از ناشر یا نویسنده هستند.


مجوز کپی رایت

نشریه پژوهش های حفاظت گیاهان ایران، به‌عنوان یک نشریه با دسترسی آزاد، از مجوز بین‌المللی «Creative Commons Attribution 4.0 International License (CC BY 4.0)»  پیروی می‌کند.


سیستم مشابهت‌یاب

برای جلوگیری از سرقت علمی،  این نشریه از سامانه مشابه‌یاب متون علمی همیاب برای مقالات فارسی و از سامانه iThenticate برای مقالات لاتین استفاده می کند.


این نشریه در زمان پذیرش مقاله، هزینه ای به مبلغ دو میلیون ریال دریافت می کند.